Botë

14-vjeçarja në Kenia u vetëvra pasi u përqesh nga mësuesi për periodat, plasin protesta

Qindra prindër kanë protestuar kundër stafit të një shkolle në Kenia, pasi një nxënëse u vetëvra kur mësuesi e përqeshi për menstruacionet. 14-vjeçarja vari veten në shtëpi pasi u turpërua para krejt klasës.

Nëna e saj ka deklaruar se mësuesi e quajti të papastër kur vajza e njollosi uniformën dhe ishte urdhëruar që të largohej nga klasa në qytetin Kabianget në perëndim të kryeqytetit Nairobi, transmeton KTV.