Botë

Rritet çmimi i naftës pas sulmit në rafineritë saudite

 

Rritet çmimi i naftës pas tensioneve mes Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Iranit, pas sulmit në rafineritë e naftës saudite.

Mediat raportojnë se kontratat e papërpunuara të WTI, që skadojnë në tetor, fitojnë 0.8% në 58,62 dollarë për fuçi. Brent rikuperon 33 centë në 64,73 dollarë për fuçi. /abcnews.al