Botë

Autobusi me turistë përplaset në Utah, vdesin 4 persona

Autobusi me turistë përplaset në Utah, vdesin 4 persona

Një autobus me turistë nga Kina, është përplasur në Utah të Shteteve të Bashkuara duke lënë të vdekur të paktën 4 persona dhe 5 tjerë të lënduar.

Autobusi ishte afër Parkut Kombëtar “Bryce” kur doli nga rruga dhe goditi një rrethojë hekuri. Autoritetet janë duke hetuar shkaktarin e aksidentit.