Botë

Mbi 100 persona të vdekur nga vërshimet në Indi

Foto: BBC
 

Më shumë se 100 persona kanë vdekur për shkak të vërshimeve që janë shkaktuar nga shiu i rrëmbyeshëm në shtetet indiane, Uttar Pradesh dhe Bihar, kanë thënë zyrtarët.

Disa pamje dramatike kanë treguar ndikimin që ka pasur ky shi në jetën urbane.