Botë

Mediat britanike: Marrëveshja me BE-në, esencialisht e pamundur

Mediat britanike raportojnë se marrëveshja e BREXIT-it është esencialisht e pamundur, pas një telefonate ndërmjet kryeministrit Boris Johnson dhe kancelares Angela Merkel.

Boris Johnson foli më parë me kancelaren gjermane për propozimet që ai i bëri BE-së. Sidoqoftë, Merkeli raportohet se ia bëri të qartë se marrëveshja e bazuar në propozimet e Johnsonit, ishte e pamundur, transmeton KTV.