Botë

SHBA u kërkon Twitterit, Facebookut dhe Instagramit të mbyllin llogaritë e liderëve iranianë

 

Departamenti amerikan i Shtetit u kërkoi rrjeteve sociale Facebook, Instagram dhe Twitter të ndërpresin llogaritë e liderëve të regjimit iranian deri në rivendosjen e internetit në vend, përfshirë nga tensionet, transmeton ATSH raportimin e AFP-së.

Iranianët janë shkëputur nga bota që prej një jave pas ndërprerjes pothuajse të plotë të internetit në Teheran në kuadër të manifestimeve të dhunshme.