Botë

Ukraina nuk do paqe me Rusinë që copëton sovranitetin e saj

Ukraina nuk do paqe me Rusinë që copëton sovranitetin e saj
 

Qendra e Kievit në Ukrainë është bllokuar nga qindra protestues që janë shprehur kundër takimit të presidentit Volodymyr Zelenskiy me atë rus, Vladimir Putin.

Dy liderët pritet të takohen së bashku me presidentin e Francës, Emmanuel Macron dhe kancelaren gjermane, Angela Merkel. Takimi i tyre pritet të realizohet për t’i dhënë fund konfliktit mes ushtrisë ukrainase dhe forcave të përkrahura nga Rusia në lindje të Ukrainës, transmeton KTV.