Botë

Zelanda dhe Australia zyrtarisht hyjnë në 2020-n

Zelanda dhe Australia zyrtarisht hyjnë në 2020-n
Foto: Reuters

Zelanda e Re dhe Australia kanë hyrë zyrtarisht në vitin 2020.

Me shumë fishekzjarrë në Auckland, zelandezët e pritën vitin e ri, me shpresën se viti 2020 do të jetë më i qetë dhe pa ndonjë sulm terrorist, raporton KTV.