Botë

Digjet kopshti zoologjik në Gjermani, ngordhin të gjithë majmunët, lakuriqët dhe zogjtë

Foto: Sky News
 

Çdo kafshë që gjendej brenda strehimores për majmunë në një kopsht zoologjik në Gjermani ka ngordhur.

Kopshti zoologjik “Krefeld Zoo”, që gjendet afër kufirit me Holandën, tha se “frika jonë më e madhe është bërë realitet” pas zjarrit të mbrëmshëm që mbyti më shumë se 30 kafshë në total, raporton “SkyNews”.