Botë

Së paku 16 të vdekur nga trazirat në një burg në Meksikë

 

Të paktën 16 të burgosur janë vrarë pasi trazirat shpërthyen në një burg në Meksikën Qendrore, njoftuan autoritetet.

Pesë të tjerë u plagosën në përleshjet që ndodhën brenda ambienteve të burgut. Gjatë trazirave, që zgjatën për rreth dy orë e gjysmë, zyrtarët thonë se të burgosurit u përleshën njëri-tjetrin, duke përdorur armë zjarri dhe thika, transmeton KTV.