Botë

Engel: Qytetarët amerikanë dhe unë s’duam luftë me Iranin

 

Ligjvënësi amerikan Eliot Engel, e ka kritikuar presidentin amerikan Donald Trump lidhur me sulmin në Iran ku edhe vdiq komandanti i ushtrisë iraniane, Qasem Solemian.

Në një postim në facebook, Engel thotë se luftën ndaj iranianëve nuk e mbështet as ai e as populli amerikan.