Tërmet në Detin Jon

Tërmet në Detin Jon

17 January 2020 21:34

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 4.4 të shkallës Rihter e ka goditur sot zonën në Detin Jon.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 14 kilometra larg Lithakiás në Greqi, 21 kilometra larg Zákynthos dhe 104 kilometra larg Patras.

Nga lëkundjet mësohet se nuk ka pasur dëme.

 

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme