Stuhia e pluhurit terron Australinë Foto: Twitter

Stuhia e pluhurit terron Australinë

20 January 2020 17:00

Dëshmitarët kanë realizuar disa video të një stuhie pluhuri që ka përfshirë disa qytete australiane.

Qielli për disa sekonda mori ngjyrë portokalli para se të errësohej i tëri.

“Ishte sikur nëpër filma. Stuhia erdhi shumë shpejt”, ka thënë një dëshmitare, transmeton KTV.

Australia pas zjarreve të shumta, tani po përballet me stuhi të fuqishme shiu.

Shtetet si Victoria, New South Wales dhe Queensland, gjatë ditëve të fundit janë përfshirë në një breshër të fuqishëm me kokrra shumë të mëdha.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme