Botë

Merkeli dhe Erdogani inaugurojnë universitetin turko-gjerman në Stamboll

 

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka qëndruar në Stamboll për vizitë zyrtare, me ftesë të presidentit turk, Recep Tayyip Erdogan.

Të dy udhëheqësit kanë diskutuar të gjitha marrëdhëniet bilaterale dhe hapat për zhvillimin e mëtejshëm të bashkëpunimit mes dy vendeve, transmeton KTV.