Botë

Gjermania “do të mbyllë disa pika kufitare”

Gjermania “do të mbyllë disa pika kufitare”

Nga e hëna, Gjermania do të mbyllë kufijtë tokësorë me Austrinë, Francën dhe Zvicrën, me qëllim që të parandalojë përhapjen e koronavirusit, kanë raportuar të dielen mediat lokale.

Vendimi pritet të publikohet edhe nga Qeveria e kancelares Angela Merkel, raporton BBC, transmeton Koha.net.