Botë

Në Kinë 48 raste të reja me koronavirus, të gjithë të kthyer nga jashtë

Në Kinë 48 raste të reja me koronavirus, të gjithë të kthyer nga jashtë

Kina ka njoftuar sot për një rast vdekjeje nga koronavirusi. Ajo po ashtu ka bërë të ditur për 48 rastet e reja janë të kthyer nga jashtë, transmeton Koha.net.

Në provincën Hubej dhe Wuhan, çerdhet ku u shfaq koronavirusi nuk ka raste të reja, ndërsa raportohet se vendi është afër hapjes dhe heqjes së ndalesave.