Botë

Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski hyjnë në izolim 14-ditor

Zoran Zaev dhe Hristijan Mickoski hyjnë në izolim 14-ditor

Kryetari i LSDM-së, Zoran Zaev dhe ai i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski, kanë hyrë në izolim për shkak se kanë pasur kontakt me një gazetar i cili ka rezultuar pozitiv me koronavirus.

Këtë e ka konfirmuar ministri i Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut, Venko Filipçe.