Botë

Koreja Jugore: Kim Jong-un po i shmanget koronavirusit

Foto: Reuters
 

Frika nga prekja prej koronavirusit mund ta ketë shtrënguar liderin koreanoverior, Kim Jong-un, që t’i shmangë ceremonitë shtetërore dhe mos të paraqitet në publik.

Këtë gjë e ka thënë të martën një ministër koreanojugor, duke iu adresuar spekulimeve lidhur me vendndodhjen dhe shëndetin e liderit verior.