Botë

Numri i të prekurve me koronavirus në Amerikë kalon 1-milionëshin

 

Numri i rasteve të konfirmuara me koronavirus në Amerikë ka kaluar shifrën e 1 milionëshit të martën.

SHBA-ja mbetet vendi me më së shumti raste të konfirmuara dhe viktima në botë. Deri tash, sipas të dhënave nga Universiteti Johns Hopkins, në SHBA janë infektuar 1,003,625 persona.