Botë

Bosnja raporton rritje të rasteve me COVID-19 pas zbutjes së masave të lëvizjes

 

Bosnjë-Hercegovina ka raportuar të mërkurën të mërkurën numrin më të madh të rasteve me koronavirus këtë muaj, pasi dy regjione autonome nisën zbutjen graduale të masave të kufizimit, shkruan Reuters.

Është raportuar për 93 raste me Covid-19 në 24 orët e fundit, krahasuar me 20 një ditë më herët dhe 49 dy ditë më herët, kanë thënë zyrtarët.