Botë

Trumpi e quan “simbol nderi” numrin e lartë të të infektuarve në SHBA

 

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, e ka quajtur “simbol nderi” numrin e madh të të infektuarve me koronavirus në SHBA, përcjell “Politico” të mërkurën.

Ai ka thënë se numri i madh i të infektuarve është për shkak të testimeve të suksesshme dhe numrit të madh të tyre.