Botë

Familja e gazetarit Jamal Khashoggi 'fal' vrasësit e tij

Familja e gazetarit Jamal Khashoggi 'fal' vrasësit e tij
Foto: Reuters

Djali i Jamal Khashoggit, gazetarit saudit, i cili u vra brenda një konsullate saudite në vitin 2018, ka thënë se ai dhe vëllezërit e tij i kanë falur vrasësit e babait të tyre.

Përmes një postimi në Twitter më 22 maj, Salah Khashoggi tha se familja e tij po i falte përgjegjësit për vdekjen e babait, përcjell Rel.