Botë

Në Maqedoni të Veriut, tre të vdekur dhe 38 raste të reja me koronavirus

 

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni të Veriut ka bërë të ditur se nga 560 teste në 24 orët e fundit, 38 kanë rezultuar pozitivë me Covid-19.

Sipas qyteteve, 24 raste të reja janë regjistruar vetëm në Shkup, 4 raste janë regjistruar në Kumanovë, 4 në Shtip, 3 në Tetovë, 1 në Manastir dhe 2 në Negotinë, raporton Alsat-M.