Botë

Dhjetë ushtarë indianë lirohen nga Kina

Foto: AFP
 

Kina i ka liruar dhjetë ushtarë indianë të enjten pasi ishin zënë robër gjatë përleshjeve mes dy vendeve të hënën.

Gazeta “India Today” duke i cituar burimet ushtarake, tha se në mesin e të liruarve ishin një nënkolonel dhe tre majorë, raportoi BBC-ja të premten.