Botë

15 të vdekur dhe 173 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni të Veriut

15 të vdekur dhe 173 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni të Veriut

Vazhdon të rritet me të madhe numri i të vdekurve dhe i të infektuarve me COVID-19 në Maqedoni të Veriut. Vendi fqinj të enjten ka njoftuar për 15 të vdekur nga pasojat e koronavirusit dhe për plot 173 raste të reja. Ky numër i të infektuarve ka dalë nga testimi i 1653 personave në 24 orët e fundit, ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut.

Kryeqendra, Shkupi, vazhdon të jetë shumë e goditur. Në Shkup të enjten janë raportuar 75 raste të reja. Struga i ka 14 raste të reja kurse Tetova e Kumanova nga nëntë.