Botë

Shpërthim i fuqishëm në një fabrikë fishekzjarresh në Turqi, të paktën dy viktima dhe 74 të plagosur

Të paktën 2 viktima dhe 74 njerëz të plagosur, është bilanci pas një shpërthimi në një fabrikë të fishekzjarreve në provincën Sakarya në Turqinë veriperëndimore.

Sipas autoriteteve në vendngjarje janë dërguar disa dhjetëra ekipe zjarrfikësish, ambulanca dhe 11 helikopterë.