Botë

Tërmeti 5.2 ballë dridh Turqinë

Tërmeti 5.2 ballë dridh Turqinë

Një tërmet 5.2 shkallë Rihter e ka dridhur provincën lindore të Turqisë, Malatya, të martën, njofton “Anadoly News Agency”.

Autoriteti i Menaxhimit të Katastrofave dhe Emergjencave (AFAD) ka njoftuar se tërmeti ka goditur në qarkun Puturge rreth orës 12:37 me kohë lokale.