Botë

4 të vdekur dhe 200 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë Veriore

4 të vdekur dhe 200 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë Veriore
Foto: Ilustrim

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë Veriore raportoi të shtunën për 4 pacientë të vdekur dhe 200 të infektuar me koronavirusin e ri brenda 24 orëve.

Rastet e reja të të infektuarve dalin pas testimit të 1828 mostrave. Instituti i Shëndetit Publik brenda 24 orëve ka regjistruar 15 pacientë të shëruar.