Botë

Tërmeti 5.1 ballë dridhi Karolinën Veriore

Tërmeti 5.1 ballë dridhi Karolinën Veriore
Foto: AP

Tërmeti më i madh që ka goditur Karolinën e Veriut në më shumë se 100 vite, dridhi tërë shtetin të dielën, duke rrënuar shtëpi dhe biznese të ndryshme, shkruan AP.

Shërbimi Kombëtar i Motit tha se tërmeti i shkallës 5.1 goditi rreth orës 8:07 me kohë lokale. Ky ishte tërmeti më i madh që ka goditur shtetin që nga viti 1916 kur tërmeti prej 5.5 shkallëve të riterit kishte lëkundur banorët.