Botë

Të paktën dy persona të lënduar rëndë pas një shpërthimi në një stacion treni në Angli

 

Të paktën dy persona janë lënduar shumë rëndë në stacionin e trenit në Stowmarket, qytet i vogël në Angli, pas një shpërthimi.

Policia dhe zjarrfikësit janë në vendin e ngjarjes derisa është raportuar për lëndime të rënda.