Botë

Një zyrtar jugkorean vritet nga trupat e Koresë së Veriut

Një zyrtar jugkorean vritet nga trupat e Koresë së Veriut
Foto: Reuters

Një zyrtar jugkorean është qëlluar për vdekje dhe është djegur më pas nga trupat ushtarake të Koresë së Veriut, është njoftuar nga ministria e Mbrojtjes e Koresë së Jugut, raporton BBC.

Ministria e ka dënuar këtë akt të cilin e ka quajtur brutal. Seuli ka thënë se personi është zhdukur nga një anije patrulluese në afërsi të kufirit dhe më pas është gjetur në ujërat e Veriut.