Botë

Izraeli izolohet për dy javë shkaku i COVID-19

Izraeli izolohet për dy javë shkaku i COVID-19
Foto: Ilustrim

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanyahu, ka publikuar planin për izolimin total të shtetit në dy javët e ardhshme.

Vendimi është marrë për ta ngadalësuar përhapjen e koronavirusit në Izrael. Izolimi pritet të fillojë të premten dhe do të zgjasë deri më 10 tetor.