Botë

Jep dorëheqje kryeministri i emëruar i Libanit

Jep dorëheqje kryeministri i emëruar i Libanit
Foto: Reuters

Kryeministri i emëruar i Libanit, Mustapha Adib, ka dhënë sot dorëheqje. Ky vendim erdhi si shkak i një ngërçi politik për formimin e Qeverisë.

Njoftimi dhe vendimi i Adib erdhi afro një muaj pasi u emërua në krye të detyrës dhe pas një takimi me presidentin libanez, Michel Aoun.