Botë

Dy peshkatarë palestinezë vriten në ujërat egjiptiane

Dy peshkatarë palestinezë vriten në ujërat egjiptiane
Foto: Reuters

Trupat e pajetë e dy peshkatarëve palestinezë për të cilët zyrtarët thonë se u vranë nga forcat detare egjiptiane, janë gjetur të shtunën në Gaza.

Siç bën të ditur grupi islamist Hamas, peshkatarët që ishin vëllezër, u qëlluan të premten në brigjet pranë qytetit kufitar jugor të Rafah. Ndërsa, vëllai i tretë është plagosur dhe po trajtohet në Egjipt, shkruan Reuters.