Botë

Greqia thërret Turqinë ta dënojë incidentin me flamur

Greqia thërret Turqinë ta dënojë incidentin me flamur

Greqia të dielen i ka bërë thirrje Turqisë që ta dënojë dhe hetojë atë që e ka quajtur “përdhosje të flamurit” në ishullin grek Kastellorizo.

Mediat greke kanë raportuar se flamurit grek, i vizatuar në një shkëmb në këtë ishull, të shtunën i ishte hedhur ngjyrë e kuqe përmbi. Kastellorizo është shumë afër bregdetit turk.