Botë

Përleshje mes protestuesve dhe policëve në Indi pas djegies së viktimës së përdhunimit

Përleshje mes protestuesve dhe policëve në Indi pas djegies së viktimës së përdhunimit
Foto: Reuters

Protesta kanë shpërthyer në disa pjesë të Indisë të mërkurën pasi autoritetet kanë djegur trupin e viktimës së një përdhunimi një lëvizje që familja e viktimës ka thënë se është bërë pa lejen e saj, raporton agjencia Reuters.

Viktima 19-vjeçare nga komuniteti Dalit – shkalla më e ulët e sistemit të lashtë të klasave në Indi – ishte sulmuar dhe përdhunuar më 14 shtator në një fushë afër shtëpisë së saj në qarkun Hathras, rreth 100 kilometra nga kryeqendra New Delhi, kanë njoftuar autoritetet.