Botë

Në vend të debatit televiziv, Trumpi e Bideni me paraqitje të ndara televizive

Foto: Reuters
 

Në vend të një raundi tjetër të debatit parazgjedhor mes Donald Trumpit dhe Joe Bidenit, tash të dy kandidatët për president të SHBA-së në zgjedhjet e 3 nëntorit, do të kenë paraqitje të ndara televizive.

Debati i dytë mes tyre ishte paraparë për të enjten mbrëma, por Trump është tërhequr, pasi u vendos që të mbahet online për shkak të pandemisë së koronavirusit.