Botë

Vdes një punonjës në kopsht zoologjik, sulmohet nga arinjtë

Vdes një punonjës në kopsht zoologjik, sulmohet nga arinjtë
Foto: Reuters

Një punonjës në një kopsht zoologjik ka vdekur si shkak i sulmit të arinjve. Siç shkruan BBC, rasti ka ndodhur gjatë së shtunës, ku punonjësi ishte futur në zonën e kafshëve të egra të kopshtit, derisa turistët e tmerruar shihnin tragjedinë.

Parku i Kafshëve të Egra në Shangai i ka shprehur ngushëllime familjes së të ndjerit, duke shtuar se janë shumë të dëshpëruar me këtë tragjedi. Ata bënë me dije se janë duke shikuar rrethanat e incidentit dhe do të punojnë në përmirësimin e kushteve të sigurisë.