Botë

Trumpi fyen imunologun kryesor në SHBA: “Fauci është katastrofë”

Trumpi fyen imunologun kryesor në SHBA: “Fauci është katastrofë”
Foto: Reuters

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump, e ka quajtur “katastrofë” imunologun kryesor në vend, Anthony Fauci, duke thënë se amerikanëve u kanë ardhur te hunda mesazhet e tij në lidhje me COVID-19.

“Njerëzit po flasin, le të bëhet çfarë të bëhet, vetëm na lini të qetë. Janë lodhur ta dëgjojnë Faucin dhe gjithë idiotët”, u ka thënë Trump njerëzve të tij që po punojnë për fushatën e tij, shkruan “The Guardian” të hënën. Ai i porositi ata se e di çfarë duhet të bëjë për të fituar zgjedhjet e 3 nëntorit, ku kundërkandidat ka demokratin Joe Biden.