Botë

Moska po bën çmos për t’ia pamundësuar Navalnyt kthimin

Moska po bën çmos për t’ia pamundësuar Navalnyt kthimin

Kremlini po mundohet fort që ta dekurajojë opozitarin Alexei Navalny në përpjekjen e tij për t’u kthyer në Rusi për të nisur fushatën, pasi ta marrë veten nga helmimi. Lajmin e ka bërë të ditur një prej aleatëve më të ngushtë të Navalnyt.

Në kohën kur 44-vjeçari po merr veten në Gjermani, ku është trajtuar në spital pas helmimit me agjentin nervor Noviçok gjatë fluturimit në Siberi në gusht, liderit opozitar i janë ngrirë llogaritë bankare në Rusi dhe i është marrë banesa.