Botë

Tërmet 5.2 shkallësh të Rihterit lëkund Greqinë

Tërmet 5.2 shkallësh të Rihterit lëkund Greqinë

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë në orët e para të mëngjesit të së enjtes në Zakynthos të Greqisë.

Mësohet se tërmeti ka qenë i një magnitude 5.2 të shkallës Rihter dhe është ndier shumë rreth orës 02:00.