Botë

Trumpi e Bideni ashpërsojnë garën, pas debatit të vizioneve përplasëse për SHBA-në

Trumpi e Bideni ashpërsojnë garën, pas debatit të vizioneve përplasëse për SHBA-në
 

Presidenti Donald Trump dhe sfiduesi i tij elektoral Joe Biden e nisën furishëm të premten betejën për 11 ditët e fundit të garës për të parin e Shtëpisë së Bardhë, vetëm një ditë pas përplasjeve rreth pandemisë COVID-19 dhe integritetit personal në debatin e dytë dhe të fundit para zgjedhjeve.

74-vjeçari Trump ia mësyu fushatës në shtetin vendimtar të Floridas, ku sondazhet popullore flasin për një garë të ngushtë. Ndërsa Bideni (77) mbajti fjalim në shtetin e tij të lindjes Delware lidhur me planet për rimëkëmbjen pas pandemisë, transmeton KOHA.