Botë

Forcat afgane thonë se e kanë vrarë udhëheqësin e lartë të Al-Kaidës

Foto: Ilustrim
 

Forcat afgane kanë vrarë Abu Muhsin al-Masrin, udhëheqës i lartë i Al-Kaidës, që ishte i kërkuar tash e sa kohë nga FBI-ja.

Al-Masri është akuzuar nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës se ishte pjesë e organizatës terroriste dhe kishte bërë komplote në vrasjen e shtetasve amerikanë.