Botë

Trumpi përshkallëzon fushatën teksa Bideni zgjeron agjendën e udhëtimeve

Foto: AP
 

Presidenti Donald Trump po planifikon të intensifikojë një agjendë udhëtimi të rrezikshme në javën e fundit të fushatës presidenciale, derisa ka rritje të numrit të rasteve me koronavirus.

Trumpi pritet të godasë në disa shtete në përpjekjen e tij të fundit për të rikthyer pikë nga demokrati Joe Biden, përfshirë udhëtimin e të dielën në Maine dhe të së martës në Nebraska. Të dyja shtetet mund të jenë kritike në rezultate të ngushta zgjedhore.