Botë

Shpërthim në Turqi, dyshohet për sulm terrorist

Shpërthim në Turqi, dyshohet për sulm terrorist

Ambulanca dhe njësite policore janë vendosur në Iskenderun të Turqisë pas një shpërthimi të madh që ka ndodhur të hënën në mbrëmje.

Kryetari i Hatayit, provincë ku gjendet Iskenderun, ka shkruar në Twitter se nuk ka viktima nga shpërthimi.