Botë

Bosnja raporton numrin më të madh të të prekurve me koronavirus dhe 20 të vdekur

Bosnja raporton numrin më të madh të të prekurve me koronavirus dhe 20 të vdekur
Foto: Ilustrim

Bosnjë-Hercegovina ka njoftuar për 1.555 të prekur me koronavirus në 24 orët e fundit, që është numri më i madh i rasteve ditore që nga fillimi i pandemisë, njoftoi Rel të martën.

Po ashtu, gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 20 të vdekur si pasojë e COVID-19.