Botë

Në Kroaci, 18 të vdekur e 2.776 raste pozitive me COVID-19

Në Kroaci, 18 të vdekur e 2.776 raste pozitive me COVID-19

Kroacia po vazhdon të përballet me situatë të rëndë sa i përket pandemisë. Në 24 orët e fundit, në këtë vend janë shënuar 18 raste të vdekjes si pasojë e COVID-19 dhe 2.776 raste pozitive, kanë bërë të ditur mediat kroate të enjten.

Numri i rasteve aktive në Kroaci është 14.031, me prej tyre 985 janë në trajtim spitalor. Në respiratorë janë 71 pacientë.