Botë

Në Mal të Zi tetë të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit, e 354 të infektuar të rinj

Në Mal të Zi tetë të vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit, e 354 të infektuar të rinj

Në Mal të Zi tetë persona kanë vdekur si pasojë e COVID-19 në 24 orët e fundit, ndërsa janë regjistruar edhe 354 raste të reja me koronavirus.

Instituti i Shëndetit Publik në Mal të Zi ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë bërë 937 testime dhe 354 kanë rezultuar pozitive. Më së tepërmi raste pozitive janë regjistruar në Podgoricë, 170 sosh, ndërsa në Ulqin janë regjistruar 27 raste të reja.