Botë

Austria vendos orë policore dhe i mbyll restorantet për ta luftuar koronavirusin

Foto: Reuters
 

Austria sot ka njoftuar për orë policore në orët e mbrëmjes dhe mbylljen e kafeneve, bareve e restoranteve, duke lejuar vetëm shërbimin merre me vete, pas rritjes së numrit të rasteve me koronavirus, raporton agjencia Reuters.

Rritja e numrit të infektuarve po rrezikon që të mbingarkohen spitalet.