Botë

Presidenti i Ukrainës shtrohet në spital për shkak të COVID-19

Presidenti i Ukrainës shtrohet në spital për shkak të COVID-19
 

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, është hospitalizuar për shkak të prekjes me COVID-19.

Ai ka rezultuar pozitiv me koronavirus para tri ditësh, por në orët e para të së enjtes është shtruar në spital, jo për shkak të keqësimit të gjendjes, sa për shkak të dëshirës të jetë i izoluar dhe nën kontroll, kanë njoftuar mediat e huaja.